drifting.lt

Permainos, pokyčiai ir naujovės: tai trys žodžiai, kuriais bus apibūdinamas Lietuvos drifto sezonas šiemet. Nuo šonaslydžio šaknis primenančio portalo „Drifting.lt“ atgimimo iki esminių pokyčių sporto politikoje – 2016-ieji vėl bus įdomūs.

Už komiteto „vairo“ stos naujas veidas

Pirmasis, iš esmės politinis ir strateginis pakitimas įvyko dar vasario 18 dieną. Susirinkus Lietuvos automobilių sporto federacijos (toliau – LASF) drifto komitetui, nariai ir svečiai buvo informuoti apie pirmininko Antano Kyguolio pasitraukimą. Kartu su juo, savo karjerą „valdžioje“ nusprendė pabaigti ir Karolis Augustauskas, Andrius Miciūnas, bei Romas Poškaitis. Po visą vakarą trukusių diskusijų, kuriose dalyvavo ir federacijos gen. sekretorė Renata Burbulienė, prezidentas Romas Austinskas, bei drifto renginių organizatoriai, sutarta dėl naujo kandidato į pirmininkus. Susirinkimo nariai pasiūlė tris kandidatus: Kastytį Alekną (D1Sport), Mantą Kuzmarskį (EEDC) ir Liną Ramošką. Publikai balsavus, rezultatu K=0, M=4, L=5, preliminariai komiteto „galva“ išrinktas Linas Ramoška. Tiesa, šis balsavimas lėmė tik kandidatūrą, kurią federacijos prezidentas siūlys kovo 26-ąją vyksiančiam LASF suvažiavimui, tačiau spėjama, jog siūlymas bus sutiktas palankiai. Antanas Kyguolis ir kartu su juo tris sezonus dirbęs komitetas buvo pirmasis oficialus sporto koordinavimo organas, kurio dėka drifto sportas buvo pripažintas LASF. Per trejetą metų paruoštos įvairios taisyklės, sukurtos jungtys su užsienio sporto atstovais, organizatoriais leido Lietuvoje išvysti tokius renginius kaip „Extreme Drift Allstars“, tad komiteto vairą perimsianti komanda turės išlaikyti jiems iškeltą kartelę.

Dvi oficialios lygos ir sauja taurės varžybų naujokams

To pačio susitikimo metu aptarta ir 2016 metų sporto varžybų strategija.  „Autoplius“ Lietuvos drifto čempionatas šiemet toliau tęs vėliavnešio misiją, tačiau atrasta naujovių Lietuvos drifto pirmenybėse – už jų vairo stos jaunas ir ambicingas „Side to Side“ komandos kolektyvas. Penketas jų renginių bus papildytas jau tradiciniu tapusiu etapu Kretingoje ir visas šis junginys sudarys Lietuvos drifto pirmenybes. Pakalbintas kandidatas į drifto komiteto pirmininkus Linas Ramoška džiaugėsi, jog sporto organizatorių gretos auga ir šiemet pagaliau pavyks turėti tvarų ir aiškų drifto vaizdą Lietuvoje: „Pirma, mes turime „Autoplius“ Lietuvos Drifto čempionatą – tai stipriausia lyga, kuri ne tik varžosi su užsienio kolegomis, bet ir diktuoja „madas“ Lietuvoje. Preliminariai dalyviai varžysis 5 etapuose, du iš jų vyks užsienyje kartu su Latvijos ir Estijos čempionatais. Tada seka Lietuvos drifto pirmenybės – jų imsis „Side to Side“ kartu su „Kretinga Drift“ organizatoriais, viso skirtinguose Lietuvos miestuose bus paruoštos 6 varžybos. Ši lyga skirta pažengusiam, bet didelio biudžeto neturinčiam sportininkui, kuris dar keliauja savo tobulėjimo keliu. Tikslas ir vizija yra masiškumas – mes tikimės bent pusšimčio dalyvių kiekviename etape, dirbsime su užsienio kolegomis, kad pritraukti netolimų svečių, o į piloto sėdynę pasodinti kuo daugiau besidominčiųjų. Šalia viso to, „D1Sport“ kolektyvas žada organizuoti masę įvairių taurių varžybų, kurios bus gera vieta pradėti savo sportininko karjerą, jos vyks visoje Lietuvoje. Kartu planuojamos treniruočių sesijos tiek Kačerginės „Nemuno žiede“, tiek ir Vilniaus apylinkėse. Taip atrodys Lietuvos drifto scena 2016-aisiais.“.

Giedriaus Matulaičio nuotrauka

Tarptautinė scena

Vienas iš nuostolių, kurį šiemet šonaslydžio fanai patirs, tai „Extreme Drift – Allstars“ pasitraukimas iš Pabaltijo šalių. Jau aišku, jog nei Lietuvos, nei Estijos fanai šios serijos nebeišvys, dėl Latvijos dar vykdomos derybos. „Extreme Drift – Allstars“ Lietuvoje rezidavo tris metus, sportą atnešdama prie miestiečių durų. Pašėlusios trasos, aukšto lygio pilotai ir organizacija tikrai paliko įspūdį, tačiau nei lygos plėtros kryptys, nei lėšos, reikalingos tokiems renginiams užtikrinti, su žodžiu Lietuva deja nesirimuoja. Nepaisant to, užsienio pilotų ir aukšto lygio varžybų Lietuvoje bus – jau 6-ąjį kartą Kačerginės „Nemuno žiedo“ asfaltą skros ir žiūrovus greičio parodymais šiurpins „Rytų Europos Drifto Čempionatas“(EEDC), o visiškai netoli – Rygoje bus galima išvysti jungtinį Latvijos ir Lenkijos drifto elito renginį – viena didžiausių Lenkijos serijų „Drift Masters“ išplės savo ribas ir imsis „Bikernieki“ trasos. Tai neabejotinai taps didžiausiu šių metų padangų degintojų renginių regione šiemet.

„Drifting.lt“ atgimimas

Dar viena naujiena 2016-aisias taps portalo „Drifting.lt“ atgimimas. Rimuojamas nuo pačių pirmųjų šonaslydžio renginių Lietuvoje, „Drifting.lt“ buvo virtualūs sporto namai pirmojo „Driftingo čempionato“ gyvavimo laikotarpiu. Šiam nutraukus savo veiklą, atsirado tam tikras informacijos vakuumas, kuris neleido lengvai rasti objektyvios ir tikslios informacijos. „Drifting.lt atkūrimas yra darbas nr.1 mūsų sąraše. To imsimės vos tik bus sutvarkytos techninės galimybės. Portale bus talpinama visa su driftu susijusi informacija, fanams padėsime sekti tiek Lietuvos, tiek užsienio varžybų serijas, ten dalyvaujančius lietuvius, kalbėsime apie naujas sporto ir kultūros madas, talpinsime naudingą techninę informaciją ir t.t. – „Drifting.lt“ taps oficialiu šio sporto ruporu elektroninėje erdvėje.

Pirmieji oficialaus sezono slydimai prasidės balandžio mėnesį, tačiau vos tik atšilus orams planuojamos treniruočių sesijos, leisiančios tiek sportininkams, tiek ir technikai pabusti iš žiemos miego. Komitetas tikisi, jog pagaliau pavyks atstatyti treniruočių vietą Vilniaus apylinkėse ir taip palengvinti šios didelės bendruomenės treniruočių dalią – tai antras prioritetis darbas po portalo atgaivinimo.