Penktadienio vakaras Lietuvos drifto pasaulyje buvo įtemptas dėl dviejų priežasčių: Andriaus Vasiliausko starto “Extreme Drift-Allstars” Abu Dabyje, bei “Formula Drift” starto “Long Beache”. Abu dalykai, panašu, kad virs dideliu nusivylimu, nes, nors Andrius ir kvalifikavosi antroje vietoje, jau pirmame poriniame važiavime padarė grubią klaidą ir tuo savo pasirodymą baigė. Šia tema pakalbėsime plačiau, kai su Andriumi pavyks susisiekti.

Aurimas Bakchis lietuje

Tuo tarpu “Formula Drift” jau oficialiai atšaukė savo kvalifikaciją – pranešime spaudai teigiama, jog tai buvo atlikta kone visų pilotų sutarimu dėl lietaus ir besikeičiančių oro sąlygų. Čia reiktų pažymėti, jog dar 2013 į Lietuvą atkeliavęs Aurimas “Odi” Bakchis pasakojo, jog pirmą kartą išbandė slydimą šonu būtent Lietuvoje, nes valstijose tiesiog nelyja. Į tai atsižvelgusi “Motina Gamta” metė iššūkį pasaulio stipriausiais vairuotojais ir panašu, kad jie suklupo – kvalifikacija atšaukta, poriniai važiavimai vyks pagal 2015-ųjų galutinę rezultatų lentelę.

Nusiminęs Juha Rintanen

Nors komunikuojama, jog sprendimas buvo priimtas pilotų susirinkime ir dėl saugumo, visi su tuo sutiko, interneto platybės pasakoja kitaip – savo “Facebook” paskyroje Juha Rintanen išreiškė nusivylimą faktu, kad net nėra bandoma kvalifikuotis ir sprendimas, lemiantis sezono pradžią priimamas taip paprastai.  2015-aisiais Juha dalyvavo “PRO2” čempionate, tad po tokio perskirtymo, jam teks iš karto stoti į kovą su 4-ąją vietą 2015-aisiais užėmusiu Ryan Tuerck.

Hashtag apačioje

“Formula Derp” – “Formula Drift” pajuokiantis “Facebook” puslapis iškomunikavo, jog Lietuvoje gerai žinomas latvis Kristaps Blušs taip pat nebuvo patenkintas kvalifikacijos atšaukimu dėl lietaus ir pilotų susitikime 2014-ųjų čempioną Chris Forsberg išvadino “bailiu”. Šiuo metu bandome patvirtinti šią informaciją, tačiau puikiai žinome, jog Kristaps tikrai nėra žmogus, kuriam trukdo lietus, ar yra žmogus, kuris “vyniotų savo žodžius į vatą”.

Kristaps BLušs lietuje. Matulaičio nuotrauka

Nors “Long Beache” toliau lyja, dalyviai vietoj kvalifikacijos gavo daugiau treniruočių ir prie starto linijos stos. Jei informacija iš “Formula Derp” teisinga, mums belieka kiek nusivilti tokiu atveju jau vienareikšmiškai komerciniu sprendimu atšaukti kvalifikaciją. Tarpsezonio metu lygos išleistame filme kalbintas Vaugn Gittin Jr. pasakojo, jog driftas šiuo metu tampa naująja “Group B” – legendine ralio serija, kuri neturėjo realių techninių reikalavimų ir gamintojams lenktyniaujant tarpusavyje, pasaulyje sukūrė pavojingiausią ir įspūdingiausią ralio čempionatą istorijoje, tačiau jei Vaugh Gittin nori lygintis su “Group B”, mažas lietutis jų taip išgasdinti neturėtų.

Top 32 važiavimai prasidės 20.15h Lietuvos laiku.

Taip atrodo TOP32 lentelė:

Kairė pusė:
1.Freric Aasbo
32. Shangjun Zhang
16. Pat Mordaunt
17. Mad Mike Whiddett

8. Matt Field
25. Kyle Mohan
9. Alec Hohnadell
24. Kristaps Bluss

4. Ryan Tuerck
29. Juha Rintanen
13. Tyler McQuarrie
20. Dai Yoshihara

5. Odi Backhis
28. Alex Heilbrunn
12. Dean Kearney
21. Jhonnattan Castro

Dešinė pusė:
2. Ken Gushi
31. Faruk Kugay
15. Pat Goodin
18. Charles Ng

7. Forrest Wang
26. Robbie Nishida
10. Kenneth Moen
23. Michael Essa

3. Chris Forsberg
30. Cameron Moore
14. Chelsea Denofa
19. Geoff Stoneback

6. Justin Pawlak
27. Jeff Jones
11. Vaughn Gittin Jr.
22.Robbie Nishida