Į „Betsafe Drift Matsuri“ atkeliauja Europos šonaslydžio čempionas

Į „Betsafe Drift Matsuri“ atkeliauja Europos šonaslydžio čempionas

2024-04-08

Iki dvylikos valandų autoreivo „Betsafe Drift Matsuri“ likus kiek mažiau nei dviem savaitėms, organizatoriai atskleidė kortas. Vietoje vieno svečio, balandžio 20-ąją Driftiškėse pasirodys net du, o tam, kad dalyviai lengviau komunikuotų tarpusavyje, pristatyta nauja renginio tvarka.

Per pastaruosius kelerius metus nusistovėjusi tradicija į „Matsuri“ atsivežti svečią šiemet kaip reikiant išaugo. Pernai Lietuvoje lankėsi „Formula Drift“ vicečempionas Aurimas „Odi“ Bakchis. Nors šonaslydininkas turi lietuviškų šaknų, praėjusiais metais į renginį jį reikėjo pasikviesti. „Matsuri“ patiko taip, kad šiemet atostogas Lietuvoje susiplanavo A. Bakchis susiplanavo pats, o į organizatorių naujai surinktą svečio automobilį sės 2017-ųjų „Drift Masters“ čempionas Adamas Zalewskis. 

„Faktas, jog mes turėjome šansą pamatyti „Betsafe Drift Matsuri“ trasoje Aurimą Bakchį, buvo svajonės išsipildymas, – pasakoja renginio organizatorius Linas Ramoška. – Kai praėjus geram mėnesiui po renginio jis pats parašė ir paprašė neparduoti mūsų svečiams skirto BMW, likau „apšalęs“. Planas parduoti „kompaktą“ atsirado panorus surinkti naują bolidą, bet jeigu Aurimas prašo, reiškia – reikia.“

Čempionui – naujas bolidas

Ne be A. Bakchio įtakos „Red Helmet“ garaže atsirado naujai surinktas „Nissan 350z“.

Diskutuojant, kaip į Lietuvą pritraukti daugiau pasaulinių šonaslydžio žvaigždžių, buvo prieita prie išvados, jog reikia japoniško, visiems gerai pažįstamo automobilio. Tokį apibūdinimą atitiko „Nissan 350Z“, „drifto“ pasaulyje pamėgtas kaip patikimas, pakankamai galios turintis įrankis treniruotėms.

Prie jo vairo balandžio 20-ąją sės vienas iš „Drift Masters“ grandų – Adamas Zalewskis. Į istoriją įėjęs kaip jauniausias čempionato dalyvis, Vokietijoje gyvenantis lenkas apie lietuvišką „Matsuri“ buvo tik girdėjęs, tačiau gavęs pakvietimą, sutiko akimirksniu.

„Nemeluosiu, prisikviesti žinomų vardų į atidarymo „Matsuri“ yra sunku, – dalinasi L. Ramoška. – Sezonas ant nosies, tad tikrai ne vakarėliai sportininkams galvoje. Šiemet, pasimokę iš praeities klaidų, vienu metu kalbinome net kelis žinomus „drifterius“, į pagalbą stojo ir mūsų partneriai „Red Bull“ bei šiemet prisijungiantys žinomiausi pasaulyje važiuoklės gamintojai „Wisefab“, kurie padėjo įtikinėdami pilotus. Būtent „Wisefab“ ir pakalbino Adamą, o šiam susidomėjus, mums beliko suderinti detales.“ 

Tiek A. Bakchis, tiek A. Zalewskis „Betsafe Drift Matsuri“ metu ratus suks ne vieni. Iš 200 šonalsydininkų2, norinčių startuoti „Matsuri“, organizatoriai jau atrinko 140 labiausiai šiam autoreivui pasiruošusių pilotų. Visi norintys ne tik pažiūrėti, bet ir patirti, kas yra „Matsuri“, turės šansą išbandyti „Drift Taxi“. 

Nauja tvarka po nesusipratimo

Svečių padvigubėjimas nėra vienintelė naujiena šiemet. Po pernai nutikusio nemalonaus epizodo tarp Norberto Daunoravičiaus ir Vykinto Punio, internete pradėjo šmėžuoti jų pokalbio video įrašas, kuris netruko virsti „drifto“ folkloru. N. Daunoravičius nebuvo patenkintas agresyviu V. Punio važiavimo iš paskos stiliumi. Nors toks važiavimas „Matsuri“ metu nėra naujiena, organizatoriai nusprendė imtis priemonių komunikacijai pagerinti. 

„Visų pirma, „Matsuri“ yra „drifterių“ šventė, – aiškina L. Ramoška. – Šventėje turi būti šventiška nuotaika, tad konfliktų visais atvejais stengiamės išvengti. Pernai Norbertas į Driftiškes atvažiavo jau kone parduotu automobiliu ir po pasitrynimo su Vykintu šonais, nebuvo patenkintas padangų žymėmis ir įlenkimais. Į viešumą patekus jų pokalbiui, daugelis „nurašė“ Norbertą kaip verksnį, bet sulaukėme ir nemažai jį palaikančių komentarų, jog renginyje būtų daugiau gražių mašinų, jeigu dalyviai žinotų, jog turės šansą grįžti be žalos.“

Pasak L. Ramoškos, gražūs automobiliai patinka ir organizatoriams, ir žiūrovams, todėl buvo sukurti du nauji renginio lipdukai. Žalias rodys, jog dalyvis yra pasiruošęs pasitrinti šonais ir labiau prijaučia „Ebisu“ trasoje vykstančiam „Matsuri“ stiliui, kur dalyviai visiškai nesaugo savo kėbulų. Raudonas reikš, jog dalyvis atkeliavo pasimėgauti šventės privalumais, tačiau nenori, ar, galbūt, nemoka važiuoti itin arti.

 

„Lipdukai keliaus ant galinio stiklo, kad į startą keliaujantys dalyviai galėtų išsirūšiuoti kas su kuo nori važiuoti, ir taip mes turėtume užtikrinti abu dalykus: ir labai artimus važiavimus, kur mašinos trinasi šonais, ir tai, kad renginio teritorijoje bus tikrai gražių ir tvarkingų bolidų“, – tikina organizatorius.

„Betsafe Drift Matsuri“ vyks po poros savaičių, balandžio 20-tą dieną, Driftiškėse, Šiaulių rajone. Platesnė renginio informacija, dalyvių sąrašas, bei bilietai gali būti rasti www.driftiskes.lt