Kodėl „Matsuri“ – šonaslydininkų Meka

Kodėl „Matsuri“ – šonaslydininkų Meka

2020-09-22

Šis šonaslydžio sezonas keliauja link pabaigos, todėl sportininkai turi puikią progą šiek tiek atsipūsti bei kurti strategijas kitiems metams. Tačiau tai nereiškia, kad šonaslydžio entuziastai neturės galimybės dar kartą, be įtampos, praslysti šonu trasoje matant jų gerbėjams. „Sonax Drift Matsuri“ – tai vienas laukiamiausių sezono renginių Lietuvoje, ne tik dėl savo išskirtinio, Japoniškų tradicijų turinčio formato, tačiau ir dėl jame suteikiamo laisvės pojūčio.

Šie metai šonaslydžio pasauliui buvo kitokie: nežinomybė, stipri konkurencija bei rekordiniai dalyvių skaičiai renginiuose. Nors PRO lygoje finalinis trejetukas mažai kinta, tačiau greitos trasos ir išskirtinių įgūdžių reikalaujančios varžybos per šį sezoną išvargino net ir pačius stipriausius. Todėl išvada viena – net ir „drifteriams“ reikia pailsėti.

Panašu, kad daugelis sportininkų lyg susitarę tvirtina, jog vienintelė vieta, kurioje jie gali atsipalaiduoti – „Matsuri“. Gediminas Ivanauskas – Ivanule, dažnas PRO lygos prizininkų pakylos veidas, kalbėdamas apie „Matsuri“ neslepia entuziazmo: „Renginys, kuriame norisi atsipalaiduoti ir apie nieką negalvoti!“ Panašiomis mintimis dalinasi ir jo kolega, PRO lygos sportininkas Artūras Ravluškevičius, sakydamas, kad šis renginys yra vieta su puikia trasa, kurioje galima „nusirauti“ ir, be abejonės, gerai praleisti laiką.

Išties, „Sonax Drift Matsuri“, sezono uždarymo fiesta –  kiek skiriasi nuo kitų sezono renginių. Čia susirinkę šio automobilių sporto aistruoliai mėgaujasi jo teikiamais malonumais, tačiau be varžymosi elemento ar konkurencijos. Norbertas Daunoravičius – Norbe, šiais metais važiavęs tiek PRO, tiek „Semi-PRO“ lygoje, neslepia, kad sezono atidarymo ir uždarymo šventės yra tai, dėl ko šis sportas jį žavi: „Tai vienas laukiamiausių renginių, tiksliau vienas iš dviejų – sezono atidarymo bei sezono uždarymo šventės, kurių formatas yra lygiai toks pats: nuo ryto iki vakaro masėje kitų dalyvių leki tiek, kiek tik gali.“

„Semi-PRO“ lyga šiais metai sulaukė išskirtinio dėmesio, mat joje dalyvavo beveik 100 sportininkų. Toks susidomėjimas reiškia tik viena – dalyviams, norintiems bent kartą užlipti ant laimėtojų pakylos, reikia būti itin techniškiems. Tai, kad „Matsuri“ suteikia galimybę slysti šonu su automobiliu nenutrūkstamai 8 valandas, Salvijui Budriui, „Urta Drift“ komandos nariui, pasirodė kaip puiki proga treniruotėms: „Ten vyksta ir čempionato etapai, tad papildomos treniruotės visada į naudą“, – šypsosi sportininkas. Nepaisant to, S. Budrio nežavi renginio formatas, kuriame vienu metu trasoje gali važiuoti daugiau nei du vairuotojai. Tačiau, vietos infrastruktūra ir atmosfera yra du faktoriai, kurie šį sportininką privertė pamilti „Matsuri“.

Robertas Šalkauskas, „4SHIFT DriftTeam“ komandos narys, į šį renginį žvelgia kiek asmeniškiau: „Tai yra galimybė, kai susirenka visa komanda, komandos draugai ir galiu jiems atsidėkoti už palaikymą, veždamas juos per kalniuką ar arti kolegos durų. Ir aišku, „Matsuryje“ gaunasi bene vieni geriausių kadrų sezone.“ Renginio idėja, kurios pagrindinė esmė – priartėti prie „drifto“ istorijos pradžios, Simoną Ivanovą, „Krebždesio“ komandos atstovą, antrus metus iš eilės atveda į Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodromo trasą: „Aš važiuoju į „Matsuri“ prisiminti tikros šonaslydžio dvasios. Tai renginys, kuriame man, kaip pilotui, leista pilnai atsipalaiduoti ir kartu – visus norinčius pavežioti. Atmosfera leidžia grįžti prie pačių  pagrindų – smagaus laiko kartu su bendraminčiais“, – patirtimi dalinasi sportininkas.

„Street“ lyga šį sezoną buvo tikrai įtempta: daugiau nei 100 dalyvių, o metinės įskaitos lentelės viršuje – nauji veidai. Tomas Butavičius, geriau žinomas kaip Butomis, šį sezoną liko antroje vietoje, Lietuvos šonaslydžio čempionate parodydamas tikrai gerus rezultatus. 2019 metų „Matsuri“ buvo tas renginys dėl ko sportininkas dar stipriau susižavėjo šiuo sportu: „Mano pats pirmas išvažiavimas su savo BMW E46 buvo į „Matsurį“, nuo to laiko supratau, kad tai yra pats geriausias „drifto“ renginys Lietuvoje: geros kokybės kelio danga, įdomios konfigūracijos trasa ir daug automobilių.“ Tiesa, 2020 metų šonaslydžio sezono uždarymo šventėje T. Butavičius dalyvaus ne kaip pilotas, o kaip komandos narys.

Rugsėjo 26 bus ta diena, kuomet gausus būrys sportininkų susirinks Šiaulių darbo rinkos mokymo centro autodrome, palydėti į pabaigą šių metų sezono su „Sonax Drift Matsuri“. Daugiau informacijos: www.drifting.lt