Organizatoriaus TOP13 dalykų apie Betsafe Drift CAMP #2: UpHill

Organizatoriaus TOP13 dalykų apie Betsafe Drift CAMP #2: UpHill

2023-06-01
Taip, aš žinau, kad Jūs nemėgstat skaityti, bet šį kartą teks. Bandėm sudaryt TOP 10 dalykų, kurių mes patys laukiam UpHille, gavosi trylika ir paskutinis rūgščiausias, tad skaitykit iki galo.
Jeigu norit draugam papasakot kas čia bus Kačergoj savaitgalį, tai čia faktiškai špargalkė.
Top 10(3) dalykų apie Betsafe Drift Camp #2: UpHill
1. LineUpas. Dvi lygos, kone po 35 dalyvius greičiausioje trasoje reiškia čempionato brandą. Baltic’e skaičiuojam 10 pretendentų į podiumą, Semi PRO bus tiesiog pavojinga, bet šitą visi pažiūrėsim, nes tai investicija į Lietuvos drifto ateitį. Peržiegnojam plytas, skaitom toliau.
2. Evento dydis. Mes jau esam Fastlap. Personalo kiekis, įrangos kiekis, logistikos terminai, renginio įrengimo terminai – Driftas yra didelis, didesnis nei kadanors buvo. Ekranai, kameros, atskraidinti teisėjai, radijo stotis, generatoriai, reportažai vakaro žinioms, išankstiniai mašinų pristatymai – viskas dėl 1.5 dienos veiksmo. Dydis net truputį baugina.
3. Prioritetai. Laurynas Jurčiukonis penktadienį laiko brandos egzaminą. Laiko pasitikrint atsakymus nebus, nes kitaip vėluos į Semi Pro kvalifikaciją. Paklausus fakto teisėjo Manto Kulvinsko ar jam bus skirta laiko papildomai treniruotis, buvo pakeltas antakis: “Aš esu iš vestuvių tiesiai į Kačerginę lėkęs ir stojęs į kvalifikaciją “downhille” po vieno bandomojo važiavimo, tai nežinau kodėl čia Lauryną lepint reik”. Nu bet duos Laurynui extra važiavimų – kokius tris.
4. Donatas Macpreikšas. Visi žinom, kad jis gali laimėt, viskas kas ribojo iki šiol buvo transmisija: važiuoji ir girdi kaip vis garsiau ūžia dėžė ir žinai, kad tuoj teks griūt po mašina ir keist ją į kitą prieš kvalifikaciją. Ir tada į dar vieną prieš porinius. Nebe. Komandos draugams baigėsi kantrybė žiūrėti į Donato kančias, buvo nutarta rengti sumestinį “balių” ir dabar tunelyje po “pirmuku” jau slepiasi geriausias Utenos produktas – Samsonas Motorsport sekvencinė pavarų dėžė. Galima tik pavydėt komandos ir peržiegnot oponentus.
5. Aurimas Vaškelis. Jo sugrįžimo laukė visi ant kalnelio, bet tikrai ne visi pituose. Nieko švento Aurimui nėra – jo tikslas palikti padangos parašą ant Tavo durų, o tada ant kitų Tavo durų, buferio ir visur, kur tik pavyks. Anglai jį vadino nevispročiu(Lunatic) ir jo važiavimo stilius tą tikrai liudija. Šeštadienį jis pagaliau sės už SAVO trejetą metų kurto bolido vairo ir įrodys kad legendos apie jį nemeluoja. Nu, arba sprogs, nes po kapotu arklių daugiau nei visoj Žemaitijoj.
6. Andrius Vasiliauskas. Šalia jo palapinės stovės keturi labai panašūs bolidai. Trys senesni, vienas šviežias, nei vieno silpno. Iš UK grįžo kolega Arūnas Narmontas, kuris jau pernai patikrino Lietuvos drifto lygį ir tai privertė pagalvoti apie emigraciją namo, tad UpHill’as bus toks testukas. Visi žinom, kad Andrius taikosi į podiumą, visi žinom kad jis gali, moka ir turbūt ten bus. Klausimas tik kaip aukštai?
7. Benediktas Čirba. Šiame čempionate jis nedalyvauja, nes fokusas ir resursai sutelkti į Europos čempionatą. Bet UpHill’as yra tracidija. Kaip važiuoji į miestelio šventę, taip ir grįžti į Kačergą. Tai puiki proga sustyguoti mašiną prieš etapą Švedijoje, o konkurencinė aplinka nelabai ir nusileis Masterių TOP16. Podiumas? Tikrai realistiška, vis tik tai namų trasa ir kol visi kiti suko varžtus, Benas pirmadienį jau suko ratus aplink Ąžuolą. Peiliai pagaląsti, beliko išlaukt momento.
8. Edgars Krogeris. Kebabfighteris gal kai kam ir skamba juokingai, bet bičas už vairo nejuokauja. Jo treneriukas darbo valandomis diriguoja Wisefab fabriką, mašiną paruošė HGK, taip kad regiono patirtis braliuko kišėnėje. Jėgos po koja nėra tiek kiek norėtųsi, bet jeigu korta kris, Edgars gali suvelti planus ne vienam TOP trejeto pretendentui.
9. Kęstutis Petronis. Žmogus, įrodęs kad iš drifto išeiti neįmanoma. Rimta avarija Rygoje pareikalavo ne tik kėbulinių, bet ir motoro perrinkimo. Jo, to brangaus LS’o, kur reik dalis pūstis per Atlantą. Bet Kęstas jau toj zonoj, kur nebematai nieko kito, tik penktadienio trefkes. Nėra kitų tikslų, nes Tu jau suleidai visas santaupas ir pusę metų. Žmonės per tiek laiko ir su tiek babkių namus pasistato, o Kęstas? Kęstas siekia palikt parašiuką ant keletos jaunuolių durų ir taip primint pasauliui, kad jis buvo pirmas Lietuvos Drifto karalius dar tada, kai Vasiliauskas mokosinosi vienkę su motoroleriu pasikelt, o Čirba ant dviračio rėmo pasisodinęs mergą, važėsi prie ežero. Taip, Kęstas senas, bet žiauriai gerai išsilaikęs. Kremukai ar kas – neaišku.
10. Bendruomenė. Matsuri įrodė, kad mūsų daug. Drift Workoutas prieš mėnesį parodė, kad net easy trefkė su trim penkiais dalyviais – renginys orientuotas tik į sportininkų tobulėjimą ir testus, gali sulaukti daugiau kaip tūkstančio žiūrovų. Visi žino kas vyksta, nes seka pilotus Instoj, per Vasiliauską įsirašė net TikToką. Pusė atsineš dekį ar kėdutę, žinos kur geriausiai matosi persimetimai, žinos kas vakar pas Urį dar darėsi suvedimą ir kad Senkutė užsirašė ir į PRO. Lietuvos drifto bendruomenė yra didelė, stipri ir šeštadienį ji susirinks vienam dideliams baliui – UpHillui. Šito praleist negalima, tai niekas ir nepraleis.
11. Nik Nak. Šiemet jis IRT šeimos narys, tiesa nesiseka su technika kaip ir pernai. Ketvirtadienį „mappina” ir kraunasi į Kačergą. Arklių bus nebaisiai daug, nes motoras stockinis ir jeigu Driftiškėse tai nebuvo bėda, tai čia gali gaut į kaulus dar iki iniciacijos. Nikolass yra tas bičas, kur tėvas užaugino sportininką. Jis kaip Kalle Rovanpera ar Max Verstappen, jo dvyliktam gimtadieny buvo Kristaps Blušs ir visi žinom, kad netruksim jį pamatyt Formula Drift. Bet kol tai nenutiko, tegu pasibando su Vaškeliu ir Macpreikšu – jaunystė ne visada koziris.
12. Levickas. Dar viena nauja mašina, vis dar tas pats senas Gediminas. Žili plaukai daugiau proto neatneša ir iš jo galima tikėtis visko, t.y. tiek gero kvalos rezultato, tiek gerų nesąmonių poriniuose. Jis yra Vilniaus Vaškelis – dvasinis lyderis, be kurio Lietuvos driftas sostinėje tikrai būtų kitoks, tad rodom pagarbą ir tradiciškai, su baime žiūrim ką iškrės vėl. Tikrai nieko švelnaus.
13. Roman Kandratsenka. Tai turbūt aštriausias peilis Baltijos čempionate dabar. Originaliai iš Baltarusijos, su pirmais karo šūviais Roman paliko tėvynę ir sakė kad grįš ten gyventi tik po vieno ūsuoto bulvių mėgėjo laidotuvių. Roman driftinti išmoko ant simuliatoriaus, tik paskui sėdo už mašinos vairo, tad teko ją prisitaikyti pagal save. Formulės 1 stiliaus vairas, rankinis stabdis ant mygtuko, užtenka pusės rotacijos ir Wisefab jau pilnai išsisukęs. Jop – antros tokios mašinos nėra ir niekas kitas tokios mašinos vairuot nemoka. Po koja 900 arklių, 3.4 litro „džeiziakas”, sekvencinė ir nulis baimės jausmo. Roman laimėjo pirmą Baltijos šalių čempo etapą Estijoje ir jo planas Lietuvoje ne ką mažesnis, tad mums tikrai prireiks tiek Andriaus, tiek Benedikto, tiek Kęstučio, tiek Aurimo, Donato, tiek visų kitų, kad svečią mandagiai sutikus, mandagiai ir palydėt namo. Pageidautina kur nors ties TOP8, max – TOP4. Realiai, atvažiuoja tikrai aukšto kalibro bičas ir reik tikėtis, kad nebūsim jam lengvi pusryčiai jo kelyje į Masterius ar FD. Beja, baksus pakėlė iš Bitcoino, tai jis beveik toks baltarusiškas Veega, tik kad toliau važiuoja ir gyvena Portugalijoj.
Jeigu praleisit šitą eventą, tai realiai patys kalti, nes žvelgiant į tai kas laukia, net Ramoška pirktų bilietą tokį pažiūrėt.